V blízkosti rezidencie je dostupná všetka občianska vybavenosť, nákupné centrá, banky, materské, základné a stredné školy, divadlá, notárske úrady, reštaurácie, kaviarne , ale aj oddychové zóny akými sú napríklad Medická záhrada, detské ihrisko na Jakubovom námestí, možnosti, ktoré poskytuje centrum mesta.

Výhodou štyroch podzemných podlaží s garážovými státiami je bezprostredné parkovanie v centre mesta. Prístup do ulice je riešený obojsmerne a výjazd  na dôležité dopravné tepny je zabezpečený hneď niekoľkými smermi cez ulice 29. augusta, Lazaretskou ulicou, Klemensovou alebo Dunajskou ulicou. 

História Dunajskej ulice

Dunajská ulica je pre obyvateľov Bratislavy symbolická, je to mestská ulica, kde vždy bývali mešťania, je spojená so starou Bratislavou a patrí do mestského folklóru. Prvé zmienky o tejto významnej tepne centra mesta siahajú do obdobia 14. storočia a postupom času si získala priam reprezentatívnu úlohu. Zaujímavosťou je, že nikdy nezmenila názov, v žiadnom spoločenskom zriadení. Obyvateľmi ulice boli významné osobnosti spoločenského a kultúrneho života na Slovensku. Spomenúť môžeme také zvučné mená ako boli – Karol Duchoň, Julo Satinský, Milan Lasica, Eva Krížiková, František Zvarík, Ľubo Roman, ale aj predstavitelia športu, divadla, hudby alebo hospodárstva. Zvlášť Julo Satinský si zobral za svoje túto ulicu zdokumentovať a napísal o histórii „dunajošov“ knihu.

Na tomto území vznikli nové inštitúcie a značky, ktoré vytrvalo sprevádzajú naše dejiny dodnes.